OKULARY NARCIARSKIE

Do popularnych elementów wyposażenia każdego narciarza zaliczyć należy niewątpliwie okulary narciarskie. Bez tego ciężko byłoby się bowiem obejść na stoku, zwłaszcza gdy w trakcie naszego szusowania dookoła jest pełno innych zjeżdżających, a do tego dopisuje owemu sportowi aura- intensywnie pada śnieg. Okulary są stworzone do tego, aby właściwie chronić oczy i umożliwiać zapewnienie zjeżdżającemu ze stoku smar do dźwigów naprawdę dobrych warunków do rozwijania swojej pasji. Gdyby tak oczy nagle zaczęły łzawić, doszło do zamydlenia pola widzenia, nieszczęście gotowe. Tym bardziej szkodliwie działają na nasz wzrok i kondycję oczu typowe zimowe warunki, a mianowicie śnieg czy silny powiew wiatru. Dzięki doborowi optymalnych dla Ciebie modeli okularów, zyskujesz również pewność, że do Twych oczu wiązki zapłonowe nie przedostaną się żadne mechaniczne zanieczyszczenia. W razie upadku i kontuzji, to także świetna ochrona dla wzroku- słabsze będzie uderzenie, a okulary osłonią gałki. Nigdy nic nie wiadomo, jak mogłoby się skończyć niefortunne wjechanie w tyczki slalomowe, kotwicę wyciągu czy ostre gałęzie. Przy wyborze okularów narciarskich trzeba natomiast kierować się kilkoma wskazówkami, a mianowicie stosownym ich zabawieniem- dzięki temu będziesz mógł dopasować sprzęt do wrażliwości swych oczu. Kolejna kwestia to tłumienie niebieskiej składowej widma. Solidne modele na to pozwalają. Kolejny ich plus to uwypuklenie pomarańczowej, czerwonej czy też żółtej części w niekorzystnych warunkach pogodowych, a przez to i niesprzyjających komfortowej jeździe warunkach świetlnych.

autor: