GOGLE

Okulary do pływania, a więc standardowe gogle to nieodzowny element każdego pływaka, bez względu na to czy mowa o zaawansowanym sportowcu, który opanował już wiele styli pływackich, czy też o dopiero co początkującym pływaku, a nawet małym dziecku pluskającym się w wodzie. Dzięki goglom możliwe okazuje się właściwe zabezpieczenie naszych oczu. Pod wypożyczalnia kamperów cennik wpływem chlorowanej wody oczy mogą cierpieć- łzawić, pogarsza się nam pole widzenia, rozmazuje obraz, odczuwamy niekomfortowe szczypanie w gałki i niemiłe pieczenie. Przy zakupie gogli trzeba jednakże zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, muszą one być idealnie dopasowane do obwodu naszej głowy – ani nie powinny z niej spadać, ani nie powinny w nią uwierać. Szczególnie istotne jest wypróbowanie konkretnego modelu, czy nie zsuwa nam się z twarzy w momencie wykonywania gwałtowanych ruchów, a więc bardzo szybkiego pływania, albo skokach na głęboką wodę. Kolejna kwestia to to, że szkła musza pokrywać odpowiednio pełnię oczodołów. W praktyce wygląda to następująco- nakładamy gogle na twarz i jeżeli dojdzie do ich solidnego przyssania przez parę najbliższych sekund, to znak, że będą one dobrze na nas leżały i świetnie się spisywały przy pływaniu na różnorodne sposoby. Jeżeli natomiast chodzi o dostępne typy okularów, to szczególnie polecane są okulary na gąbce – łatwo ulegają one założeniu, ściąganiu itd.

Autor: